Speelschema Nations League 2020/2021

In de herfst wordt de nieuwe editie van de Nations League 2020/21 gelanceerd. In maart 2020, kort na de loting, presenteerde de UEFA de lijst met alle groepswedstrijden.

Net als in de eerste editie voorziet de speelkalender van de Nations League in zes wedstrijddagen in de groepsfase. Die zal worden gespeeld van september tot november 2020. Alle groepen van de Nations League 2020/21 kunnen worden bekeken op de gelinkte pagina.

Speelschema van de Nations League groepsfasen 2020/21

Speeldag 1 (donderdag 3 september – zaterdag 5 september 2020)

Liga / Groep Datum Aanvang Wedstrijd Stand
D / 1 03.09.2020 20:45 Faröer-Eilanden – Malta -:-
D / 1 03.09.2020 20:45 Letland – Andorra -:-
C / 3 03.09.2020 20:45 Moldavië – Kosovo -:-
C / 3 03.09.2020 20:45 Slovenië – Griekenland -:-
B / 3 03.09.2020 20:45 Turkije – Hongarije -:-
B / 3 03.09.2020 20:45 Rusland – Servië -:-
B / 4 03.09.2020 20:45 Bulgarije – Ierland -:-
B / 4 03.09.2020 20:45 Finland – Wales -:-
A / 4 03.09.2020 20:45 Oekraine – Zwitserland -:-
A / 4 03.09.2020 20:45 Duitsland – Spanje -:-
B / 1 04.09.2020 20:45 Roemenië – Noord-Ierland -:-
B / 1 04.09.2020 20:45 Noorwegen – Oostenrijk -:-
A / 1 04.09.2020 20:45 Italië – Bosnië-Herzegovina -:-
A / 1 04.09.2020 20:45 Nederland – Polen -:-
B / 2 04.09.2020 20:45 Schotland – Israël -:-
B / 2 04.09.2020 20:45 Slovakije – Tsjechië -:-
C / 4 04.09.2020 20:45 Belarus – Albanië -:-
C / 4 04.09.2020 20:45 Litouwen – Kazachstan -:-
D / 2 05.09.2020 15:00 Gibraltar – San Marino -:-
C / 2 05.09.2020 15:00 Noord-Macedonië – Armenië -:-
C / 1 05.09.2020 18:00 Azerbeidzjan – Luxemburg -:-
C / 1 05.09.2020 18:00 Cyprus – Montenegro -:-
C / 2 05.09.2020 18:00 Estland – Georgië -:-
A / 2 05.09.2020 18:00 Ijsland – Engeland -:-
A / 2 05.09.2020 20:45 Denemarken – België -:-
A / 3 05.09.2020 20:45 Zweden – Frankrijk -:-
A / 3 05.09.2020 20:45 Portugal – Kroatië -:-

Speeldag 2 (zondag 6 september – dinsdag 8 september 2020)

Liga / Groep Datum Aanvang Wedstrijd Stand
D / 1 06.09.2020 15:00 Andorra – Faröer Eilanden -:-
B / 4 06.09.2020 15:00 Wales – Bulgarije -:-
C / 3 06.09.2020 18:00 Slovenië – Moldavië -:-
B / 3 06.09.2020 18:00 Hongarije – Rusland -:-
B / 4 06.09.2020 18:00 Ierland – Finland -:-
D / 1 06.09.2020 20:45 Malta – Letland -:-
C / 3 06.09.2020 20:45 Kosovo – Griekenland -:-
B / 3 06.09.2020 20:45 Servië – Turkije -:-
A / 4 06.09.2020 20:45 Spanje – Oekraine -:-
A / 4 06.09.2020 20:45 Zwitserland – Duitsland -:-
C / 4 07.09.2020 16:00 Kazachstan – Belarus -:-
B / 1 07.09.2020 20:45 Noord-Ierland – Noorwegen -:-
A / 1 07.09.2020 20:45 Bosnië-Herzegovina – Polen -:-
B / 1 07.09.2020 20:45 Oostenrijk – Roemenië -:-
A / 1 07.09.2020 20:45 Nederland – Italië -:-
B / 2 07.09.2020 20:45 Israël – Slovakije -:-
B / 2 07.09.2020 20:45 Tsjechië – Schotland -:-
C / 4 07.09.2020 20:45 Albanië – Litouwen -:-
C / 2 08.09.2020 18:00 Armenië – Estland -:-
C / 2 08.09.2020 18:00 Georgië – Noord-Macedonië -:-
C / 1 08.09.2020 20:45 Luxemburg – Montenegro -:-
C / 1 08.09.2020 20:45 Cyprus – Azerbeidzjan -:-
D / 2 08.09.2020 20:45 San Marino – Liechtenstein -:-
A / 2 08.09.2020 20:45 Denemarken – Engeland -:-
A / 2 08.09.2020 20:45 België – Ijsland -:-
A / 3 08.09.2020 20:45 Zweden – Portugal -:-
A / 3 08.09.2020 20:45 Frankrijk – Kroatië -:-

Speeldag 3 (donderdag 8 oktober – zaterdag 10 oktober 2020)

Liga / Groep Datum Aanvang Wedstrijd Stand
C / 2 08.10.2020 18:00 Armenië – Georgië -:-
B / 1 08.10.2020 20:45 Noorwegen – Roemenië -:-
B / 1 08.10.2020 20:45 Noord-Ierland – Oostenrijk -:-
A / 1 08.10.2020 20:45 Bosnië-Herzegovina – Nederland -:-
A / 1 08.10.2020 20:45 Polen – Italië -:-
D / 2 08.10.2020 20:45 Liechtenstein – Gibraltar -:-
C / 2 08.10.2020 20:45 Estland – Noord-Macedonië -:-
B / 2 08.10.2020 20:45 Israël – Tschechië -:-
B / 2 08.10.2020 20:45 Schotland – Slovakije -:-
D / 1 09.10.2020 20:45 Färöer Eilanden – Letland -:-
C / 1 09.10.2020 20:45 Luxemburg – Cyprus -:-
D / 1 09.10.2020 20:45 Andorra – Malta -:-
C / 1 09.10.2020 20:45 Montenegro – Azerbeidzjan -:-
A / 2 09.10.2020 20:45 Engeland – België -:-
A / 2 09.10.2020 20:45 Ijsland – Denemarken -:-
B/ 3 09.10.2020 20:45 Servië – Hongarije -:-
B / 3 09.10.2020 20:45 Rusland – Turkije -:-
A / 3 09.10.2020 20:45 Kroatië – Zweden -:-
A / 3 09.10.2020 20:45 Frankrijk – Portugal -:-
B / 4 10.10.2020 15:00 Ierland – Wales -:-
C / 4 10.10.2020 15:00 Kazachstan – Albanië -:-
C / 4 10.10.2020 18:00 Litouwen – Belarus -:-
B / 4 10.10.2020 18:00 Finland – Bulgarije -:-
C / 3 10.10.2020 20:45 Kosovo – Slovenië -:-
C / 3 10.10.2020 20:45 Griekenland – Moldavië -:-
A / 4 10.10.2020 20:45 Oekraine – Duitsland -:-
A / 4 10.10.2020 20:45 Spanje – Zwitserland -:-

Speeldag 4 (zondag 11 oktober – dinsdag 13 oktober 2020)

Liga / Groep Datum Aanvang Wedstrijd Stand
B / 2 11.10.2020 15:00 Schotland – Tsjechië -:-
B / 1 11.10.2020 18:00 Noorwegen – Noord-Ierland -:-
D / 2 11.10.2020 18:00 Liechtenstein – San Marino -:-
C / 2 11.10.2020 18:00 Noord-Macedonië – Georgië -:-
C / 2 11.10.2020 18:00 Estland – Armenië -:-
A / 1 11.10.2020 20:45 Polen – Bosnië-Herzegovina -:-
A / 1 11.10.2020 20:45 Italië – Nederland -:-
B / 1 11.10.2020 20:45 Roemenië – Oostenrijk -:-
B / 2 11.10.2020 20:45 Slovakije – Israël -:-
C / 1 12.10.2020 18:00 Azerbeidzjan – Cyprus -:-
D / 1 12.10.2020 20:45 Färöer Eilanden – Andorra -:-
D / 1 12.10.2020 20:45 Letland – Malta -:-
C / 1 12.10.2020 20:45 Montenegro – Luxemburg -:-
A / 2 12.10.2020 20:45 Engeland – Denemarken -:-
A / 2 12.10.2020 20:45 Ijsland – België -:-
B/ 3 12.10.2020 20:45 Turkije – Servië -:-
B / 3 12.10.2020 20:45 Rusland – Hongarije -:-
A / 3 12.10.2020 20:45 Kroatië – Frankrijk -:-
A / 3 12.10.2020 20:45 Portugal – Zweden -:-
C / 3 13.10.2020 20:45 Moldavië – Slovenië -:-
C / 3 13.10.2020 20:45 Griekenland – Kosovo -:-
C / 4 13.10.2020 20:45 Belarus – Kazachstan -:-
C / 4 13.10.2020 20:45 Litouwen – Albanië -:-
B / 4 13.10.2020 20:45 Bulgarije – Wales -:-
B / 4 13.10.2020 20:45 Finland – Ierland -:-
A / 4 13.10.2020 20:45 Oekraine – Spanje -:-
A / 4 13.10.2020 20:45 Duitsland – Zwitserland -:-

Speeldag 5 (donderdag 12 november – zaterdag 14 november 2020)

Liga / Groep Datum Aanvang Wedstrijd Stand
C / 1 12.11.2020 18:00 Azerbeidzjan – Montenegro -:-
C / 4 12.11.2020 18:00 Belarus – Litouwen -:-
C / 1 12.11.2020 20:45 Cyprus – Luxemburg -:-
A / 2 12.11.2020 20:45 Denemarken – Ijsland -:-
A / 2 12.11.2020 20:45 België – Engeland -:-
A / 3 12.11.2020 20:45 Zweden – Kroatië -:-
A / 3 12.11.2020 20:45 Portugal – Frankrijk -:-
C / 4 12.11.2020 20:45 Albanië – Kazachstan -:-
C / 2 13.11.2020 18:00 Georgië – Armenië -:-
C / 2 13.11.2020 20:45 Noord-Macedonië – Estland -:-
D / 2 13.11.2020 20:45 San Marino – Gibraltar -:-
C / 3 13.11.2020 20:45 Moldavië – Griekenland -:-
C / 3 13.11.2020 20:45 Slovenië – Kosovo -:-
B / 4 13.11.2020 20:45 Bulgarije – Finland -:-
B / 4 13.11.2020 20:45 Wales – Ierland -:-
A / 4 13.11.2020 20:45 Zwitserland – Spanje -:-
A / 4 13.11.2020 20:45 Duitsland – Oekraine -:-
D / 1 14.11.2020 15:00 Malta – Andorra -:-
B / 2 14.11.2020 15:00 Tsjechië – Israel -:-
C / 1 14.11.2020 18:00 Letland – Färöer Eilanden -:-
B / 1 14.11.2020 18:00 Roemenië – Noorwegen -:-
B / 2 14.11.2020 18:00 Slovakije – Schotland -:-
B / 3 14.11.2020 18:00 Turkije – Rusland -:-
A / 1 14.11.2020 20:45 Italië – Polen -:-
A / 1 14.11.2020 20:45 Nederland – Bosnië-Herzegovina -:-
B / 1 14.11.2020 20:45 Oostenrijk – Noord-Ierland -:-
B / 3 14.11.2020 20:45 Hongarije – Servië -:-

Speeldag 6 (zondag 15 november – dinsdag 17 november 2020)

Liga / Groep Datum Aanvang Wedstrijd Stand
C / 4 15.11.2020 15:00 Kazachstan – Litouwen -:-
C / 4 15.11.2020 15:00 Albanië – Belarus -:-
A / 2 15.11.2020 18:00 Engeland – Ijsland -:-
A / 2 15.11.2020 18:00 België – Denemarken -:-
C / 1 15.11.2020 20:45 Luxemburg – Azerbeidzjan -:-
C / 1 15.11.2020 20:45 Montenegro – Cyprus -:-
A / 3 15.11.2020 20:45 Kroatië – Portugal -:-
A / 3 15.11.2020 20:45 Frankrijk – Zweden -:-
C / 2 16.11.2020 18:00 Armenië – Noord-Macedonië -:-
C / 2 16.11.2020 18:00 Georgië – Estland -:-
D / 2 16.11.2020 20:45 Gibraltar – Liechtenstein -:-
C / 3 16.11.2020 20:45 Kosovo – Moldavië -:-
C / 3 16.11.2020 20:45 Griekenland – Slovenië -:-
B / 4 16.11.2020 20:45 Ierland – Bulgarije -:-
B / 4 16.11.2020 20:45 Wales – Finland -:-
A / 4 16.11.2020 20:45 Spanje – Duitsland -:-
A / 4 16.11.2020 20:45 Zwitserland – Oekraine -:-
D / 1 17.11.2020 20:45 Malta – Färöer Eilanden -:-
D / 1 17.11.2020 20:45 Andorra – Letland -:-
B / 1 17.11.2020 20:45 Noord-Ierland – Roemenië -:-
A / 1 17.11.2020 20:45 Bosnië-Herzegovina – Italië -:-
B / 1 17.11.2020 20:45 Oostenrijk – Noorwegen -:-
A / 1 17.11.2020 20:45 Polen – Nederland -:-
B / 2 17.11.2020 20:45 Israel – Schotland -:-
B / 2 17.11.2020 20:45 Tsjechië – Slovakije -:-
B / 3 17.11.2020 20:45 Servië – Rusland -:-
B / 3 17.11.2020 20:45 Hongarije – Turkije -:-

Volgens de wedstrijdlijst van de Nations League loopt de groepsfase van september tot november 2020, met een totaal van zes wedstrijddagen, met een dubbele wedstrijddag in september, oktober en november. De wedstrijden vinden telkens plaats tussen 15:00 en 20:45 uur.

Speelschema voor de Nations League eindronde

Ronde Datum Aanvang Wedstrijd Stand
Halve finale Juni 2021 ? -:-
Halve finale Juni 2021 ? -:-
Wedstrijd om derde plaats Juni 2021 ? -:-
Finale Juni 2021 ? -:-

De hoogtepunten van het UEFA Nations League Speelschema 2020/21

De groepsfase van de tweede editie van de Nations League heeft weer enkele hoogtepunten te bieden, maar deze zijn voornamelijk beperkt tot Liga A. Precies op de eerste wedstrijddag, 3 september 2020, kunnen we ons al meteen verheugen op de tandenknarsende topwedstrijd Duitsland – Spanje. We rekenen er overigens op dat de wedstrijd van Nederland tegen Polen de dag erna, 4 september 2020, niet al te moeilijk zal worden. Ook België mag geen moeite hebben om Denemarken te verslaan op 5 september.

Voor ons Oranje elftal zal het duel op 7 september 2020 tegen Italië zeker van groot belang zijn. Dat wordt al een moeilijkere noot om te kraken. Andere topwedstrijden in de kalender van de UEFA Nations League zijn Portugal – Kroatië (5 september) of Frankrijk – Kroatië  (8 september).

Op 9 oktober vinden er ook twee interessante wedstrijden plaats. Dan wordt namelijk de finale van het Europees kampioenschap 2016, tussen Frankrijk en Portugal, opnieuw gedaan. Daarnaast is er natuurlijk Engeland – België, wat naar onze mening zowat de spannendste wedstrijd van heel oktober wordt.  Vooral de groepen 2 en 3 in competitie A zouden voor veel opwinding moeten zorgen.

>> Wedden op de Nations League <<

Wie promoveert, wie degradeert?

Net als bij de eerste editie zullen alle groepswinnaars van de respectievelijke competitie naar een volgende, hogere divisie gaan. De winnaars van de groepen in Liga A gaan zoals gebruikelijk door naar het Final Four toernooi, en spelen begin juni 2021 in de halve finale en de finale van de UEFA Nations League.

De laagst gerangschikte teams in elke groep worden gedegradeerd naar de onderstaande divisie – vier teams per divisie. Van Liga C worden echter slechts twee teams gedegradeerd naar League D. Welke landen dit zijn, wordt bepaald in een play-off van de vier slechtste teams in elke groep in League C. Er zijn vanzelfsprekend geen degraderende ploegen uit Liga D – zij kunnen immers niet lager zakken.

Overigens hebben de twee beste ploegen in de Nations League nog steeds een kans om zich te kwalificeren voor het WK 2022 in Qatar, via de play-offs van het WK 2022. Lees er alles over op onze WK 2022 kwalificatie pagina.